Blogger (www) olmadan açılmıyor sorunu çözümü-Blog Nasıl Açılır? | OzkanDonmez.Com

4 Nisan 2019

Blogger (www) olmadan açılmıyor sorunu çözümü


Blogger (www) olmadan açılmıyor sorunu çözümü
Blogger (www) olmadan açılmıyor sorunu çözümü
Blogger da özel alan adı satın alıp blogunuza yönlendirdiğinizde yönlendirme ayarlarını tam yapmazsanız blogunuzda www olmadan blog açılmıyor sorunu ile karşılaşırsınız.

Bu sorun blog adresinizin www.blogadresi.com şeklinde alan adına yönlendirilmesinden kaynaklanmaktadır bloga blogadresi.com şeklinde girmeye çalıştığınızda blog bulunamıyor hatası alırsınız

Eğer alan adına blogunuzu yönlendirme işlemini doğru bir şekilde yaptıysanız ve www.blogadresi.com şeklinde bloga ulaşabiliyorsanız alan adını satın aldığınız firma yönetim panelinde herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur bunun için blogger yönetim panelinden yönlendirme yapmanız gerekmektedir.Yönlendirme yapmak için;

1- Blogger hesabınza giriş yapın ve yönlendirme yapmak istediğiniz blogu eçin
2- Blogger yönetim panelinden ayarlar bölümünü açın
3- Ayarlar bölümündeki alt başlıklardan temel ayarları açın
4- Açılan ekranda bulunan blog adresi kısmındaki düzenle seçeneği ile blogger alan adı yönlendirmeyi açın
5- Son olarak blogadresi.com öğesini www.blogadresi.com konumuna yönlendir. yazısında bulunan kutucuğu işaretleyerek kaydedin bu işlemi yaptıktan sonra blogunuz www eklentisi olmadan da açılacaktır..

* Bazen yönlendirme işlemi hemen olmamaktadır eğer yukarıdaki işlemleri yaptığınızda www olmadan blogunuz açılmıyorsa bir kaç saat beklemeniz gerekmektedir.


etiketler
Blogger (www) olmadan açılmıyor sorunu çözümü
Blogger özel alan adı yönlendirme sorunu► Blogger Yardım Merkezi

8 yorum: