3 Mayıs 2019

Blogdan para kazanılır mı?Blogdan para kazanılır mı?
Blogdan para kazanılır mı?
Bir çok kimse internette gezinirken sürekli güncellenen ve popüler bloglarla karşılaşınca blog yazarak para kazanılır mı? Yeni bir blog açsam para kazanabilirmiyim ? diye soruları içinden geçirmektedir hiç kuşkusuz.

Bu soruların cevabı evet blog açarak herkes para kazanabilir ama Türkiye de bloglardan para kazamak diğer ülkelere göre biraz daha zor bunun sebebi Türkiye de blog okuyucularının diğer ülkelerdeki blog okuyucuları gibi blog içerisindeki reklamlara tıklamamaları,bloglara verilen reklamların düşük bütçeli olması,blog yayınının Türkçe olması vb. gibi nedenlerdir.

Blog kazançlarının diğer ülkelere göre Türkiye de düşük olması eksi bir durum olsa da seo uyumlu,güncel ve okuyucuların ilgisini çekebilecek bir blog oluşturduğunuzda blogunuzdan iyi miktarlarda para kazanmanız yine de mümkündür.

Blogunuzu kişisel blog şeklinde açarak en fazla bilgiye sahip olduğunuz konular hakkında paylaşımlar yapan kişisel blogunuzdan para kazanabilirsiniz yada genel bir blog oluşturup çeşitli kaynaklardan edindiğiniz bilgileri blogunuzda paylaşarakta para kazanabilirsiniz.

Blog açmak oldukça kolaydır basit anlamda bir blogu hiçbir kod bilgisi olmadan ve hiç bir ücret ödemeden bir kaç saat içinde açabilirsiniz blog açmak için wordpress,tumblr,blogger vb. gibi bir çok blog açma platformu bulunmaktadır bunlardan birisini seçerek blogunuzu oluşturabilirsiniz blogger dan blog açmak için bu yazıyı inceleyebilirsiniz.>> Blogger ile ücretsiz blog nasıl açılır ?

Blogunuzu kapatmadığınız ve yeni paylaşımlar yaptığınız sürece blogunuzdan sürekli ek gelir elde edebilirsiniz bunun için çok fazla zaman harcamanıza da gerek yoktur her hafta boş zamanlarınızda bir kaç yazı yazarak bunu gerçekleştirebilirsiniz. 

Sonuç olarak para kazanabileceğiniz bir blog açmak için biraz çaba harcamanız gerekmektedir ilk başlarda blogunuzdan fazla para kazanamayabilirsiniz ama zamanla yeni şeyler öğrenip blogunuzda uyguladıkça kazancınızda artacaktır.Blogu daha hızlı hale getirmek için neler yapmak gerekir

Blogu daha hızlı hale getirmek için neler yapmak gerekir
Blogu daha hızlı hale getirmek için neler yapmak gerekir
 - Tema seçimi internet sitesinin hızını önemli ölçüde etkilemektedir  genelde ücretsiz olan  ve yetersiz şekilde tasarlanmış temaların kullanılması sitenin hızını düşürmektedir

 - Sitedeki görsellerin sayısı ve boyutunun fazlalığı sitenin hızını olumsuz yönde etkilemektedir,sitede fazla olan görselleri kaldırmak ve boyutlarını küçülmek sitenin hızının artmasını sağlayacaktır

 - CCS ve javascript optimizasyonu site hızın etkileyen unsurlardandır bunlarda sıkıştırma yaparak gereksiz şeyleri kaldırmak sitenin hızlanmasına yardımcı olacaktır

 - Hosting seçimide site hızını etkileyen unsurlardandır

 - Sitede bulunan gereksiz eklentiler sitenin yavaş çalışmasına neden olmaktadır bunları kaldırmak site hızını artıracaktır.

 - Sitede bulunan kayıt sayısının site kapasitesini zorlaması site hızının düşmesine neden olur bunun için ya site kapasitesi artırılmalı yada fazla olan kayıtlar kaldırılmalıdır

 - Sitede bulunan linklerin  fazla sayıda olması sitenin yavaşlamasına neden olmaktadır aynı şekilde site linklerinin uzun olması da site hızını olumsuz yönde etkileyecektir bunun için site linklerinin kısaltılarak kullanılması daha yararlı olacaktır.►Blogger'a Adsense Reklam Nasıl Eklenir ?

4 yorum: